Świąteczne drzewko za elektrośmieci - czyli Iakcja "Choinka na Święta"

Świąteczne żywe drzewko będzie można otrzymać w zamian za niepotrzebne elektrośmieci. Elektrośmieci (inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne...

Spotkanie dotyczące Programu "Czyste Powietrze"

Dnia 15.12.2023 roku (piątek) o godzinie 16:00 na hali widowiskowo - sportowej w Chociwlu, przy ul. H. Dąbrowskiego 15 odbędzie się spotkanie dotyczące Programu „Czyste Powietrze" z Doradcą Energetycznym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przy współpracy pracownika Urzędu Miejskiego w Chociwlu. W ramach...

Polski Ład - Rozświetlamy Polskę - wyniki naboru

Rozstrzygnięto edycję Programu Inwestycji Strategicznych poświęconą modernizacji infrastruktury oświetleniowej. Samorządom przyznano w sumie prawie 1 mld zł na 1214 inwestycji. Gmina Chociwel otrzymała  dofinansowanie w kwocie 836 000,00 złotych na złożony wniosek pod nazwą: „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Chociwel”.

Komunikat - PSZOK

UWAGA !!! Z związku z awarią do dnia 6 grudnia 2023 roku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Chociwlu będzie  nieczynny.

Ogłoszenie Nadleśnictwa Dobrzany

Nadleśnictwo Dobrzany informuje, że jest zainteresowane zakupem lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia na podstawie art. 37 ustawy o lasach z dnia 28 września 1991r. (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1356, 1688, 1933).