Chociwelska Izba Pamięci, powstała w części holu wejściowego do hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu. Zakres prac obejmował  wydzielenie części holu przeszkloną ścianką, w której umieszczone zostały bezprogowe drzwi wejściowe. Ponadto zakupione zostały przeszklone gabloty wystawowe stojące oraz wiszące (łącznie minimum 8 sztuk). Realizacja operacji ma na celu szerzenie lokalnej kultury i dziedzictwa lokalnego. Przedsięwzięcie wpisuje się w cele i przedsięwzięcia ujęte w LSR LGD "WIR". Gmina Chociwel na zrealizowanie tego zadania otrzyma dotację w kwocie ponad 42 000,00 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020logo wir prow 2014


Chociwelska Izba Pamięci ma być gminnym muzeum, w którym zaprezentowane zostaną pamiątki i eksponaty istotne dla naszej lokalnej kultury i dziedzictwa.Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie cennych i ważnych dla naszej społeczności rzeczy tj. zdjęcia, przedmioty czy rękodzieła, za którymi kryją się jakieś ciekawe historie, a które będą stanowić eksponaty w naszej izbie. Jeżeli posiadacie Państwo przedmioty, które mogłyby uświetnić właśnie to miejsce, chętnie wykorzystamy je, by stanowiły elementy dziejów naszej gminy. Zapraszamy serdecznie do współpracy i kontaktu.

Osobami wyznaczonymi do udzielania wszelkich informacji są:

Daniel Wieczorkiewicz tel. 507 089 540 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agnieszka Piotrowska tel. 91 562 20 01 wew. 113 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.