Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem – Koło Terenowe w Chociwlu zrealizowało projekt w ramach PROGRAMU SPOŁECZNIK pn: "Wydarzenie integrujące lokalną społeczność w Gminie Chociwel". Celem projektu jak sama nazwa wskazuje była integracja mieszkańców gminy w szczególności osób niepełnosprawnych, podniesienie wiedzy i umiejętności rękodzielniczych wśród najmłodszych. Umowa została podpisana w miesiącu styczniu i operacja miała być związana z tradycjami związanymi z nadejściem wiosny. Niestety pandemia spowodowała zamknięcie szkoły, przedszkola i świetlic. W wobec zaistniałej sytuacji Koło Terenowe aneksowało umowę zmieniając datę realizacji i tematykę z wiosennej na jesienną.
W ramach dofinansowania zakupiono materiały plastyczne dzięki, którym ponad 180 dzieci pod okiem przedszkolanek, nauczycieli - naszych wolontariuszy w miesiącach wrzesień - październik wykonało koszyczek z darami jesieni . Podczas warsztatów zakupiono także owoce dla dzieci. Projektem objęto dzieci z grup przedszkolnych i "zerówkowych". Kolejnym etapem było posadzenie przez drużynę zuchów pamiątkowego drzewka i udekorowanie go w barwach jesieni. Posadzone drzewko to symbol pożegnania lata i przywitania jesieni. Ostatnim punktem programu było spotkanie integracyjne. I znowu ze względu na pandemię w ograniczonym składzie i w plenerze. Dzieci pod okiem Pani Renaty Binkowskiej przygotowały program artystyczny, nagrały go i na spotkaniu odtworzono go. Dzieci wykonały także dla uczestników spotkania przepiękne, kolorowe liście. Aby zachować jesienne klimaty podczas spotkania przygotowano konkursy związane z tą porą roku. Były pytania, rozpoznawanie smaków owoców, rozpoznawania nasion różnych przypraw-ziół spotykanych w polskiej kuchni. Każdy z uczestników otrzymał drobną nagrodę.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, nauczycielom, przedszkolankom ze SP w Chociwlu, dzieciom za piękny program artystyczny, uczestnikom za przybycie.
Andrzej Zieliński-Prezes Koła
Małgorzata Krysiak-wolontariusz