projekty-grantowe-na-wsi

Wiejska Inicjatywa Rozwoju zaprasza na szkolenie/warsztaty z zakresu PROJEKTÓW GRANTOWYCH planowanych do realizacji na obszarze Stowarzyszenia WIR.

Stowarzyszenie "WIR" - Wiejska Inicjatywa Rozwoju zaprasza do uczestnictwa w szkoleniu w poniższych terminach (zakres tematyczny ten sam):

  • 8 lutego 2017 r. (środa) w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego Pyrzyca, Plac Ratuszowy 1; rozpoczęcie szkolenia godz.10:00. lub
  • 14 lutego 2017 r. (wtorek) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stargard, ul. Rynek Staromiejski 5; rozpoczęcie szkolenia godz.10:00.

Zainteresowani proszeni są o potwierdzenie uczestnictwa - telefonicznie /91/ 578 43 78 lub e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, nazwę reprezentowanego podmiotu, telefon kontaktowy i wybrane miejsce uczestnictwa w szkoleniu.

Dla terminu 8 lutego potwierdzenie uczestnictwa do dnia 6 lutego.
Dla terminu 14 lutego potwierdzenie uczestnictwa do dnia 10 lutego.

PROGRAM RAMOWY:

  1. Prezentacja wybranych elementów z LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU Stowarzyszenia "WIR" na lata 2016 - 2023 oraz rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
  2. Omówienie naborów konkursowych grantów, poziomu dofinansowania.
  3. Omówienie wniosku o przyznanie pomocy na operacje grantowe ( "Akademia wolnego czasu" i "Powrót do tradycji"), Warsztaty wypełniania wniosku.
  4. Karta opisu operacji — dodatkowy załącznik do wniosku o przyznanie grantu.
  5. Kryteria wyboru projektów grantowych, wybrane elementy procedury oceny wniosków. Test sprawdzający wiedzę.
  6. Konsultacje indywidualne pomysłów potencjalnych Grantobiorców.