14 stycznia 2017r w świetlicy wiejskiej w Wieleniu Pomorskim odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Od kilku lat wydarzenie to organizowane jest przez sołtysa Ryszarda Wróblewicza przy wsparciu rady sołeckiej. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitał sołtys Wielenia wraz z burmistrzem Chociwla Stanisławem Szymczakiem.

Spotkanie rozpoczął występ dzieci pod kierownictwem państwa Korneli i Ryszarda Leoszewskich, który przysporzył wiele radości przybyłym gościom. W trakcie pokazane zostały zagrożenia czyhające na dzieci i młodzież takich jak alkohol, dopalacze itp. Sprawdzono także wiedzę dzieci na temat " używek". Po pokazach artystycznych goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Jak co roku przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przygotowane zostały mikołajkowe paczki-niespodzianki, które następnie wręczał Mikołaj . Dzieci aby otrzymać prezent musiały wykazać się zdolnościami artystycznymi. Prezenty sprawiły dzieciom i młodzieży nie lada niespodziankę – szeroki uśmiech pojawił się na twarzach zarówno uczestników tegorocznego spotkania, jak i licznie zgromadzonej widowni. To właśnie bezinteresowne niesienie pomocy oraz radość, którą dajemy sobie nawzajem jest w życiu najważniejsza.

Zdjęcie użytkownika Gmina Chociwel.

fotogaleria - zobacz.