Od 10 października żółta strefa w całym kraju!

Od 10 października na terenie całego kraju obowiązywać będą obostrzenia jak w strefie żółtej. Przypominamy, czym różni się taki obszar od dotychczasowej strefy zielonej.

  1. Zasłanianie nosa i ust obowiązkowe wszędzie w przestrzeni publicznej; zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.
  2. Kongresy i targi w pomieszczeniach zamkniętych mogą się odbywać z ograniczeniem: 1 osoba na 4 m2.
  3. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać z udziałem 25 procent publiczności.
  4. Wydarzenia kulturalne w pomieszczeniach i na obiektach sportowych mogą odbywać się z udziałem 25 procent publiczności.
  5. Wydarzenia kulturalne na otwartej przestrzeni mogą odbywać się pod warunkiem limitu 100 osób, jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2.
  6. W restauracjach i ogródkach obowiązuje ograniczenie 1 osoba ma 4 m2.
  7. Na basenach i w aquaparkach obowiązuje ograniczenie 75 procent obłożenia.
  8. W wesołych miasteczkach, parkach rozrywki i rekreacji przebywać może nie więcej niż 1 osoba na 10 m2.
  9. W siłowniach i klubach fitness obowiązuje ograniczenie 1 osoba na 7 m2.
  10. 1W kinach obowiązuje ograniczenie zapełnienia do 25 procent publiczności.

Strefa żółta nie różni się od zielonej zasadami dotyczącymi m.in. transportu zbiorowego (obowiązkowe maseczki i ograniczenie liczby pasażerów do 100 procent liczby miejsc siedzących albo 50 procent liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących), udziału w zgromadzeniach (150 osób) czy uczestnictwa w wydarzeniach religijnych (zakrywanie ust i nosa i dystans 1,5 m).

place zabaw wytyczne