Szanowni Państwo „Wakacje 2020" to szczególny okres dla Nas wszystkich, ponieważ nie możemy zapomnieć o panującym stanie epidemii wywołanym wirusem SARS CoV-2, a co za tym idzie, zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa dla naszych dzieci i młodzieży przed skutkami zakażenia tym wirusem, jak również turystów, którzy zamierzają odwiedzić nasze tereny. Wszystkie rekomendowane zalecenia powinny sprzyjać naszej determinacji i mobilizacji do podejmowania wszelkich możliwych przedsięwzięć w celu ograniczenia lub minimalizowania występowania zagrożeń związanych z zwalczaniem choroby COVID-19.

Zatem Szanowni Państwo „wszystkie ręce na pokład" w walce z koronawirusem. W działaniach tych wspierają nas odpowiednie służby i instytucje przygotowując pakiet wytycznych i zaleceń na zbliżający się okres wakacyjny. W działaniach tych należy kierować się:

  1. Wytycznymi GIS, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej dotyczących określonych procedur postępowania, zmniejszających ryzyko zakażenia dzieci i młodzieży podczas podczas pobytu na wypoczynku.
  2. Instrukcją Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla wymagań higieniczno-sanitarnych dla stacjonarnych obozów pod namiotami.
  3. Zaleceniami GIS dla kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

Wszelkie informacje o koronawirusie:

  1. Infolinia Ministerstwa Zdrowia - tel: 222500146, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  2. Infolinia GIS - działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.

Życzę zdrowych i ciepłych wakacji! Nie zapominajcie o trosce o życie i zdrowie nas wszystkich!

Burmistrz Chociwla

Stanisław Szymczak

Pobierz informację "Nadeszły wakacje" (pdf, 86KB)