logo gmina

"Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie" - K.I.Gałczyński.

50-lecie pożycia małżeńskiego to wspaniała rocznica. Ożywiają wspomnienia, wracają chwile i obrazy, mieniące się swoistym blaskiem. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale "Złote Gody" to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Jednak w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną i wynikające z niej obostrzenia uroczystość miała odmienną formę. W podróż po gminie Chociwel do tegorocznych jubilatów wybrali się: Burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Chociwlu Sylwią Lewandowską. Odznaczonych zostało 10 par które związek małżeński zawarły przed 50 -laty. Medal ten stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Tegoroczni Jubilaci to Państwo:

 1. Barbara i Władysław Adamczyk z Chociwla,
 2. Stanisława i Zbigniew Charęza z Chociwla,
 3. Teresa i Józef Jaroccy z Lisowa,
 4. Irena i Edward Kisielewscy z Chociwla,
 5. Anna i Ryszard Konopscy ze Starzyc,
 6. Helena i Miron Lipka z Chociwla,
 7. Halina i Zbigniew Tederka z Chociwla,
 8. Zofia i Zbigniew Sumisławscy z Długiego,
 9. Janina i Lech Zarzyccy y Kani,
 10. Jadwiga i Stanisław Zielińscy y Chociwla.

Burmistrz wraz z kierownikiem USC Chociwel odwiedzili rówież pary obchodzące 60- lecie pożycia małżeńskiego. "Diamentowe Gody" w tym roku obchodzili:

 1. Genowefa i Wiktor Bielak z Chociwla,
 2. Krystyna i Antoni Koko z Kani,
 3. Ella i Zbigniew Salak z Chociwla,
 4. Anna i Stanisław Zusel z Chociwla.

Szanownym Jubilatom słowa uznania, podziękowania za piękny przykład dla młodszych pokoleń, oraz aktu uhonorowania dokonał Burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak. Ponadto każda z par otrzymała świąteczny stroik, słodki upominek oraz dyplom z życzeniami. Te wspólne 50 i 60 lat to symbol wierności i miłości małżeńskiej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński. Drodzy Jubilaci w dniu Waszych rocznic gratulujemy tak długiego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego, by Wasze życie było wszystkim, co w darze dać może: szczęście, pogodę, radość, razem z uśmiechem wieczystej miłości. Niech te szczególne rocznice będą okazją nie tylko do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość.

Adres urzędu

Urząd Miejski w Chociwlu
ul. Armii Krajowej 52,
73-120 Chociwel
Telefon: +48 91 56 22 001
Faks: +48 91 56 22 076
e-mail: urzad@chociwel.pl
Godziny urzędowania
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek - czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 6:00 - 14:00

Kasa Urzędu czynna
poniedziałek - czwartek: 8:00 - 13:30
piątek: 7:00 - 12:30
Burmistrz Chociwla przyjmuje interesantów w każdy poniedziałek w godzinach: 15:00 - 16:15 oraz środę w godzinach: 10:00 - 12:00