Gala finałowa Konkursu SKO w Warszawie

W piątek 16 grudnia, odbyła się Gala finałowa Konkursu SKO dla Szkół i Nauczycieli w Warszawie. Miejscem uroczystości była piękna sala koncertowa Nowa Miodowa przy ulicy Rakowieckiej. Podczas wydarzenia odbyło się uroczyste wręczenie odznak SKO wybitnym Nauczycielom - Opiekunom SKO. Opiekunowie naszego SKO: Ewa Falkowska i Jerzy Falkowski otrzymali Złote Odznaki.

Wszystkich laureatów powitała Dyrektor Biura Młodego Klienta p. Małgorzata Kocoń, a do powitań i gratulacji dołączył się p. Maks Kraczkowski - Wiceprezes Zarządu PKO BP. Całą uroczystość uświetnił swoją obecnością i poprowadził prezenter TVP znany z programu "Pytanie na śniadanie" - Tomasz Wolny. Jak zawsze zaplanowane były również dodatkowe atrakcje. Profesor UAM dr hab. Jacek Pyżalski, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej, opowiedział m. in. o nieoczywistych aspektach kompetencji cyfrowych w kontekście młodych pokoleń.

Wokalistka i autorka tekstów, Kasia Stankiewicz, specjalnie dla zaproszonych gości wykonała znane przeboje (swoje oraz ze wspólnego repertuaru z zespołem Varius Manx). Reczital był okazją do usłyszenia popularnych utworów w wyjątkowych i niezwykle nastrojowych aranżacjach na fortepian.

Opiekun SKO: Jerzy Falkowski