W tym roku po raz pierwszy mieszkańcy Chociwla mogą podejmować bezpośrednie decyzje o tym, na co wydać pieniądze, aby w ich okolicy było ładniej i wygodniej. Zgodnie z obietnicą wyborczą, burmistrz w swym pierwszym budżecie zaplanował kwotę 20 tyś zł. na realizację pomysłów mieszkańców miasta.

Każda osoba, która ukończyła 18 lat i jest stałym mieszkańcem Chociwla może wskazać, jakie ma koncepcje na podniesienie atrakcyjności i funkcjonalności swojej okolicy. Jedna osoba może złożyć jeden wniosek z podaniem nazwiska i adresu, nazwy projektu, jego krótki opis oraz kosztorys lub szacowane koszty realizacji.

Wnioski można składać od 16 maja do 17 czerwca br. w sekretariacie Urzędu Miasta. Druki wniosku dostępne są w Urzędzie. Można je pobrać również poniżej w formie pliku PDF lub DOC.

Do 30 czerwca br. wnioski zostaną pogrupowane tematycznie i ocenione pod względem realistycznym przez specjalny zespół powołany przez Burmistrza.

Wartość jednego projektu: od 5 tyś zł. do max 20 tyś. zł.

Komisja może rekomendować do realizacji jeden droższy projekt lub dwa o łącznej wartości do 20 tyś. zł.

Ireneusz Płóciennik

Załączniki:

Wniosek o realizację zadania publicznego w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2016 dla miasta Chociwel. (27 KB, DOC)

Wniosek o realizację zadania publicznego w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2016 dla miasta Chociwel. (200 KB, PDF)

Wniosek należy pobrać i wypełnić komputerowo lub odręcznię (czytelnie) i złożyć osobiście w sekretariacie Urzedu Miejskiego w Chociwlu.

Istnieje możliwość przesłania wniosku w formie elektronicznej w postaci skanu wypełnionego wniosku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

POBIERZ zarządzenie i regulamin. (600 KB, PDF)

POBIERZ listę rankingową złożonych projektów. (270 KB, PDF)

POBIERZ informację o rozstrzygnięciu Budżetu Obywatelskiego 2016. (140 KB, PDF)