07.11.2016

Realizacja projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok

W ramach projektu realizowanego z Budżetu Obywatelskiego  na placu zabaw koło dworca PKP rozbudowany został istniejący plac zabaw. Kolejnymi elementami, które wzbogaciły to miejsce są: stół do tenisa stołowego oraz stolik do gry w szachy! Zapraszamy do korzystania z rozbudowanego placu zabaw!

czytaj więcej »

03.11.2016

Koniec remontu budynku UM w Chociwlu

Zbliża się koniec remontu pokrycia dachowego i elewacji Urzędu Miejskiego w Chociwlu.

czytaj więcej »

28.10.2016

Bezpieczna droga do szkoły

Rok szkolny już  rozpoczęty. Jak co roku,  po raz kolejny ruszyliśmy  z akcją „Bezpieczna droga do szkoły” wśród najmłodszych. Droga do szkoły i ze szkoły do domu jest codziennością w życiu każdego ucznia, aż do kolejnych wakacji, dlatego też uczniowie klas III a i b Szkoły Podstawowej, postanowili przypomnieć swoim młodszym kolegom i koleżankom, jak beztroskość i nieostrożność w zetknięciu z drogową rzeczywistością  może okazać się tragiczna.

czytaj więcej »

28.10.2016

Sprzątanie cmentarza

25.10.2016r. uczniowie z klas IV a , V a i VI b pod opieką pani Marii Zaklukiewicz i pani Anety Tkaczyk wzieli udział w pracach porządkowych na cmentarzu w Chociwlu. Dzięki zaangażowaniu i mozolnej pracy dzieci i opiekunek został zrobiony porządek na 15 opuszczonych grobach .

czytaj więcej »

25.10.2016

Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina

Druga Kampania Społeczna Rzecznika Praw Pacjenta pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina" ruszyła we wrześniu 2015 r. Kampania składa się z 3 odcinków spotów telewizyjnych, radiowych, reklamy prasowej oraz internetowej.

Od 2015 kampania sukcesywnie ukazuje się w mediach ogólnopolskich – w wybranych stacjach telewizyjnych oraz radiowych a także w prasie drukowanej.

czytaj więcej »

25.10.2016

Nowy pomysł i inicjatywa Burmistrza Chociwla Stanisława Szymczaka

Kochani Mieszkańcy Miasta i Gminy Chociwel. W związku z zakończeniem remontu budynku Urzędu Miejskiego w Chociwlu, chcemy zostawić w tzw. KAPSULE CZASU, informacje dotyczące naszej gminy dla kolejnych pokoleń. Zwracamy się więc z prośbą do mieszkańców, którzy chcą mieć swój wkład w tym przedsięwzięciu, aby przynosili rzeczy, które według nich mogłyby się w niej znaleźć.

czytaj więcej »

25.10.2016

Przebudowa ulicy Piaskowej w Chociwlu

Trwa przebudowa ulicy Piaskowej w Chociwlu. Na placu budowy widać już pierwsze efekty.

czytaj więcej »

24.10.2016

BIEG HLONDOWSKI

Bieg HLONDOWSKI to następna cykliczna impreza w naszej gminie. W sobotę 22.10.2016 r. po raz kolejny na placu kościelnym w Chociwlu spotkali się sympatycy biegów aby w ten sposób uczcić pamięć Kardynała Augusta Hlonda. Trasa miała długość 800 metrów. Na zwycięzców czekały nagrody. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale.

czytaj więcej »

21.10.2016

PROTOKÓŁ z przeprowadzenia konsultacji w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej

Poniżej zamieszczamy do pobrania protkół z przeprowadzenia konsultacji w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej. POBIERZ

czytaj więcej »

20.10.2016

Sesja Rady Miejskiej w Chociwlu

Dnia 26 października 2016 r. o godz. 14,00  w holu Hali Widowiskowo-Sportowej w Chociwlu ul. Henryka Dąbrowskiego 15. odbędzie się XVIII sesja Rady Miejskiej w Chociwlu VII kadencji. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Chociwel  do udziału w obradach.

czytaj więcej »

18.10.2016

Uwaga - inwentaryzacja dzików

W związku ze wzrastającym zagrożeniem rozprzestrzenienia się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) przeprowadzona będzie inwentaryzacja dzików na terenie całego kraju.

czytaj więcej »

14.10.2016

"Sport to zdrowie, Jesienne spotkanie integracyjne"

 Tradycyjnie po raz kolejny   w hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu w dniu 08 października 2016 r odbyło się spotkanie pn. „Sport to zdrowie, Jesienne spotkanie integracyjne” Organizatorem było Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Szczecinie, Koło Terenowe w Chociwlu.

czytaj więcej »

14.10.2016

Posiedzenie Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Chociwlu

Dnia 20 października 2016 r. o godz. 14,oo w sali konferencyjnej hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu ul. H. Dąbrowskiego 15 odbędzie się posiedzenie Komisji Spraw Społecznych  Rady Miejskiej w Chociwlu.

czytaj więcej »

14.10.2016

Dzień Edukacji Narodowej w ZPO w Chociwlu

14 października 2016r w Hali Widowiskowo-Sportowej w Chociwlu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po uroczystym powitaniu przez panią Dyrektor ZPO w Chociwlu Irenę Kapłun, Burmistrza pana Stanisława Szymczaka oraz Zastępce Burmistrza pana Ireneusza Płóciennika zostały wręczone nagrody dla wyróżnionych nauczycieli. Następnie uczniowie zaprezentowali pokaz artystyczny.

czytaj więcej »