wystawa-prl

16 maja prologiem na ulicach Kołobrzegu rusza XXV edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk — Karkonosze Tour 2017 rozgrywanego w klasie 2.2 UCI Europe Tour na którego trasie wystartuje ponad 120 zawodników z 19 zespołów zawodowych i reprezentacji narodowych.

W tym roku po raz kolejny, jeden z etapów, zakończony czteroma lotnymi premiami, będzie gościć w Gminie Chociwel. 18 maja Il etap wyścigu z Goleniowa do Chociwlu o długości 166 kilometrów zakończy się przy ul. Wojska Polskiego. Około godziny 19:00 zaplanowany jest finisz etapu.

W związku z tym w godzinach 12:00 — 21:00 wystąpią problemy komunikacyjne na terenie Gminy Chociwel, w szczególności w okolicach ulic Dworcowej, Kolejowej i Wojska Polskiego. Ruch uliczny w tym rejonie będzie zablokowany a parkingi odgrodzone. Kulminacyjny moment utrudnień w ruchu przewidziany jest pomiędzy 16:00 a 20:00 i obejmie miejscowości Starzyce, Kamienny Most oraz Chociwel. Ruch w tym czasie będzie wstrzymany lub sterowany wahadłowo pod nadzorem Policji, tak aby
umożliwić sprawny przejazd zawodnikom i możliwie na bieżąco rozładować ruch uliczny. W przypadku zaplanowanego, w tym dniu, wyjazdu samochodem, prosimy wziąć pod uwagę okoliczności i wcześniej przeparkować pojazd.

Biuro organizacyjne etapu będzie mieścić się w IMPULSIE przy ul. Wojska Polskiego 6.

Jednocześnie wszystkich mieszkańców gminy serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.