Świetlica w Karkowie będzie miała instalację fotowoltaiczną

W dniu 18 lutego 2021 roku Burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak podpisał umowę na dofinasowanie projektu pod nazwą: „Słoneczna energia - budowa instalacji fotowoltaicznej na świetlicy w Karkowie”. Ze strony Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego umowę podpisali Wicemarszałek Olgierd Kustosz i Członek Zarządu Stanisław Wziątek.
Projekt obejmuje montaż instalacji fotowoltaicznej, która będzie produkowała energię elektryczną na potrzeby świetlicy w Karkowie. Na dachu budynku powstanie instalacja z paneli fotowoltaicznych o mocy około 18 kWp. Biorąc pod uwagę wartość inwestycji oraz poziom dofinansowania, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w czwartym roku od założenia instalacji fotowoltaicznej świetlica będzie miała prąd „za darmo”. Wartość inwestycji powinna wynieść około 75 000,00 zł. Gmina powinna otrzymać około 51 046,00 zł dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze.

Przy podpisaniu umowy obecny był Poseł na Sejm RP Pan Jarosław Rzepa, co dodatkowo przyczyniło się do rozmów na temat przyszłych przedsięwzięć na rzecz rozwoju Gminy Chociwel.