Świadczenia za pomoc uchodźcom

Szanowni Państwo, ustawą z 27 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz.U. poz. 930) zmieniła się istotna przesłanka przyznawania świadczenia pieniężnego za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia uchodźcom z Ukrainy. Uchodźca korzystający z pomocy MUSI posiadać PESEL. W sytuacji braku nr PESEL wniosek pozostanie bez rozpatrzenia.

Świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia uchodźcom z Ukrainy jest przyznawane na podstawie art. 13 ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Przepis ten kolejny raz został znowelizowany. Istotna zmiana, która obowiązuje od dnia 30 kwietnia 2022r., to zmiana administratora danych, którym od teraz jest Minister Cyfryzacji. Celem przetwarzania danych przez Ministra Cyfryzacji jest prowadzenie w systemie teleinformatycznym baz danych wniosków o świadczenie pieniężne w związku z zakwaterowaniem obywateli Ukrainy ułatwiających wyeliminowanie nadużyć w związku z przyznawaniem świadczenia.

GDZIE MOŻNA ZŁOŻYĆ WNIOSEK?

Wniosek należy złożyć do Urzędu Miejskiego w Chociwlu przy ul. Armii Krajowej 50, 73-120 Chociwel. Wnioski można złożyć osobiście, korespondencyjnie za pośrednictwem poczty polskiej lub elektronicznie (dokument podpisany elektronicznie); adres skrzynki pocztowej PUAP - /17k8kucq7p/skrytka. Wnioski przyjmowane są codzienne w sekretariacie urzędu, pokój nr 04; kontakt telefoniczny 91/56 22 001.

Osoby wskazane do kontaktu:

  • Edyta Nowicka - Sekretarz Gminy Chociwel tel. 91/5622001 wew. 112, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Małgorzata Maculewicz – pracownik Urzędu Miejskiego w Chociwlu 91/5622001, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Wniosek do pobrania (pdf, 64KB)

Klauzula informacyjna (pdf, 34KB)