09.06.2014

Chociwelska Wiosna

W dniach 7-8 czerwca na Stadionie Miejskim, w hali sportowej i nad Jeziorem Starzyc w Chociwlu odbywała się „Chociwelska Wiosna 2014”. Impreza była okazją do aktywnej rekreacji, wspólnej zabawy i wypoczynku.

Pierwszego dnia w hali widowiskowo – sportowej odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt. W turnieju udział wzięły zespoły z Chociwla, Gryfic, SP 23 oraz SP 55 ze Szczecina. Zwyciężyła drużyna SP 55 przed Chociwlem i SP 23 ze Szczecina.  Na stadionie mieszkańcom na scenie zaprezentowali się znani artyści min. zespoły disco polo DEJAVU oraz LUKASH, zespół cygański BOGDAN TROJANEK & TERNE ROMA oraz zespół SAN SEBASTIAN. O północy mieszkańcy mogli podziwiać widowiskowy pokaz sztucznych ogni. Przy wspaniałej pogodzie zabawa trwała do białego rana.

Drugi dzień imprezy rozpoczął się zawodami wędkarskimi nad jeziorem Starzyc. W zawodach udział wzięło 42 wędkarzy, a zwycięzcą okazał się Władysław Modrakowski ze Szczecina łapiąc 7,55 kg ryb. Za nim uplasowali się Krzysztof Strejs z Czaplinka (5,15 kg) oraz Zbigniew Machalski ze Szczecina (4,14 kg). Na stadionie miejskim Teatru WIT-WIT przedstawił program edukacyjny dla dzieci a w części artystycznej odbył się koncert dzieci i młodzieży z Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu.

Zwieńczeniem drugiego dnia były zmagania sześciu drużyn w widowiskowym turnieju sportowym „Wymiatacze”. Turniej składał się z sześciu konkurencji. Zawodnicy mieli do pokonania ekstremalny i pełen zaskakujących niespodzianek tor przeszkód. Turniej dostarczył mnóstwo zabawy i śmiechu zarówno dla oglądającej publiczności jak i startujących zawodników. W turnieju zwyciężyła drużyna  Amarena Club. Kolejne miejsca zajęły Starzyce, Bobrowniki,  Scanbet, Frohmasco, Bród. Najlepsze drużyny otrzymały z rąk Pani Burmistrz Ewy Ludwińskiej puchary oraz atrakcyjne nagrody.