30.12.2016

Spotkanie świąteczne Koła Emerytów i Rencistów

Dnia  28-12-2016 we współpracy z  Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Chociwlu odbyło się spotkanie członków koła. Dyrektor biblioteki zapoznała zgromadzonych z tradycją świąt Bożego Narodzenia obchodzonych w różnych częściach świata.

Głównym celem tego spotkania było uhonorowanie najstarszych członków w wieku 80+.Tym razem mieliśmy okazję uczcić  90 rocznicę urodzin naszej najstarszej koleżanki, dla której odśpiewaliśmy nie sto lat  a dwieście. Dotację otrzymaną z Urzędu przeznaczyliśmy na małe paczuszki dla 8 członków naszego koła, którzy ukończyli 80 lat. Takie upominki są bardzo miłe dla osób które nie mają codziennego kontaktu z osobami z koła.

 Na stołach królowały przeróżne ciasta, które zostały przyniesione przez współbiesiadników. Został zaproszony zespół muzyczny reprezentowany przez młodzież z Chociwla, który śpiewał kolędy  wraz z uczestnikami spotkania. Na zakończenie koncertu w podziękowaniu wręczono członkom zespołu czekolady. Czekolady otrzymały również osoby, które w roku 2016 piekły ciasta na różne imprezy organizowane przez koło.

Grupa seniorów w bardzo miłej atmosferze przy choince i wspólnym śpiewaniu   kolęd  spędziła czas. Na zakończenie spotkania złożono sobie życzenia na nadchodzący 2017 rok.

Nasze spotkanie było możliwe dzięki pracy wolontariuszy i finansowemu wsparciu z Urzędu Miejskiego za co serdecznie dziękujemy.