09.12.2015

Mikołajkowy turniej piłki nożnej

Już tradycyjnie 6 grudnia o godzinie 10:00 odbył się mikołajkowy turniej piłki nożnej dla uczniów klas 4 – 6 ze szkoły podstawowej. Tegoroczny turniej zakładał występy zespołów mieszanych, w składach 5 osobowych tj. 4 zawodników i bramkarz. Do rywalizacji zgłosiło się 5 zespołów. Niestety na sam turniej dotarły tylko 3 drużyny. FC Kokoszki, Pogoń Szczecin   i Szymelki po wybiciu godziny 10:00 przystąpiły do rozgrywania meczy.

Po dwóch meczach na faworyta zawodów wysunął się zespół Szymelków, który pokonał zarówno FC Kokoszki jak i Pogoń Szczecin. W bezpośrednie rywalizacji o finał, gdzie już czekała drużyna Szymelków, FC Kokoszki uległy Pogoni Szczecin 0:1. W finale więc spotkały się zespoły Szymelków i Pogoni Szczecin. Lepiej dysponowana drużyna Szymelków pokonała w finale Pogoń Szczecin 2:0 i wygrała mikołajkowy turniej piłki nożnej. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Błażej Szymczak, zdobywca 3 bramek, a najlepszym bramkarzem Kacper Kukułka. Drużyny biorące udział otrzymały dyplomy a wszyscy młodzi piłkarze udekorowani zostali medalami. Tradycyjne paczki dla zawodników, w imieniu św. Mikołaja, wręczył Burmistrza Chociwla Stanisław Szymczak.

Serdecznie podziękowania za pomoc podczas trwania turnieju dla Małgorzaty Chilmon i Waldemara Ślusarczyka. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji mikołajkowego turnieju piłki nożnej należą się Januszowi Borysowi. Sędzią zawodów był niezastąpiony Jarosław Jaszczuk, któremu w imieniu organizatorów dziękujemy.

Po turnieju, od godziny 14:00 dla najmłodszych mieszkańców Chociwla św. Mikołaj zapewnił warsztaty plastyczne, konkursy sprawnościowe, malowanie twarzy, występ teatralny a także miły podarunek.