20.02.2015

Łukasz Sulima Sportowcem Roku 2014 w Gminie Chociwel

W czwartkowy wieczór w sali sesyjnej stargardzkiego starostwa poznaliśmy rozstrzygnięcia dziewiętnastej edycji plebiscytu sportowego Głosu Szczecińskiego. Gmina Chociwel jest partnerem plebiscytu.

Sportowcem roku 2014 w gminie Chociwel został Łukasz Sulima z Klubu Karate Kamikaze. Łukasz trenuje karate w Klubie Karate Kamikaze. W 2014 roku uplasował się na drugim miejscu w mistrzostwach Europy WUKF w kumite w kategorii wiekowej 13-14 lat. W mistrzostwach świata dzieci, kadetów i juniorów w Szczecinie wywalczył brązowy medal w rywalizacji drużynowej. Triumfował między innymi w zawodach Pucharu Polski w Rumi i Warce, a także w zawodach Pucharu Czech w Usti nad Łabą. Nagrodę dla niego ufundował burmistrz gminy Chociwel Stanisław Szymczak. W jego imieniu wręczył ją Michał Czajkowski, podinspektor do spraw sportu w urzędzie gminy w Chociwlu.

Sportowcem Powiatu Stargardzkiego 2014 została Magdalena Zycer, zawodniczka Lekkoatletycznego Ludowego Klubu Sportowego Pomorze Stargard. Drugie miejsce zajęła zapaśniczka Ludowego Klubu Sportowego Feniks Stargard Katarzyna Mądrowska. Trzecie miejsce zajął Igor Grzesik z gminy Dolice, który trenuje pływanie w klubie Foka Choszczno.

Sportowcami roku 2014 w pozostałych gminach powiatu stargardzkiego zostali: Magdalena Zycer (miasto Stargard), piłkarka ręczna z Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach Patrycja Jarosz (Dobrzany), Igor Grzesik (Dolice), piłkarz nożny Iny Ińsko Wojciech Kliś (Ińsko), Daria Wilk z Klubu Karate Kamikaze (Kobylanka), zapaśniczka Feniksa Weronika Zdulska (Marianowo), zawodnik jiu-jitsu Mateusz Kędzierski (Stara Dąbrowa), piłkarz nożny Pomorzanina Krąpiel Tomasz Piotrowski (gmina Stargard Szczeciński), zawodniczka uczniowskiego klubu Kusy Suchań Aleksandra Zajączkowska (Suchań).

Plebiscyt "Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2014" to także wybór najważniejszego wydarzenia sportowego w tym regionie w minionym roku. Wybór mieszkańców i plebiscytowej kapituły padł na Maraton MTB Dookoła Jeziora Miedwie. To była dziewiąta edycja maratonu rowerowego. W sierpniowych zawodach sklasyfikowano 1347 zawodników.

Plebiscyt organizuje Głos Szczeciński. To była jego dziewiętnasta edycja. Partnerami plebiscytu są: Powiat Stargardzki oraz samorządy miejskie i gminne, w tym Gmina Chociwel.