Dziś jest: Czwartek 27 lipca 2017, imieniny: Julii i Natalii
23.10.2013

Leśniczy w punkcie przedszkolnym w Kamiennym Moście

15 października 2013 r.  nasze przedszkole odwiedził leśniczy Pan Robert Kawa. Opowiedział  nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim żyjących.

Dzięki specjalnie przygotowanym edukacyjnym bajkom, wyświetlanym na dużym ekranie mięliśmy okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (lisa, sarny, dzika) iobejrzeć zmieniającą się przyrodę  w zależności od pory roku.

Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób możemy pomóc zwierzętom przetrwać trudny okres jakim jest zima. Podczas spotkania dzieci zadawały leśniczemu wiele pytań na które nasz gość cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody.

 

 

UROCZYSTE URODZINY W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM W KAMIENNYM MOŚCIE

Urodziny to szczególny dzień dla każdego dziecka. 21 października Amelka z naszego przedszkola  po raz pierwszy świętowała swoje trzecie urodziny w gronie przyjaciół z przedszkola. Urodziny to świetny moment na wdrażanie dzieci do wspólnej zabawy, zapoznanie dzieci z różnymi formami składania życzeń, pozwalanie na wyjątkowe traktowanie solenizanta „króla”, „królowej”, rozwijanie umiejętności dostrzegania  i określania cech kolegów. Przedszkolaki świetnie się bawiły razem z wychowawczyniami przygotowały urodzinową kartkę dla Amelki złożyły życzenia i zaśpiewały sto lat. Później przyszedł czas na tort, słodki poczęstunek- niespodzianka od rodziców Amelki oraz zabawy przy muzyce. Dzieci były bardzo zadowolone a szczególnie nasza królowa.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Amelko!

 

Projekt „Dziś przedszkolak jutro mądry Polak – punkt przedszkolny  w miejscowości Kamienny Most w Gminie Chociwel” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.