Dziś jest: Czwartek 27 lipca 2017, imieniny: Julii i Natalii
04.10.2013

Pracowity wrzesień w punkcie przedszkolnym w Kamiennym Moście

24 września przedszkolaki z punktu przedszkolnego w Kamiennym Moście wraz z wychowawczyniami Panią Agnieszką i Sylwią wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu w poszukiwaniu „Pani Jesieni”. Dzieci bacznie obserwowały otaczającą ich przyrodę i doskonale tropiły Jesień po jej śladach takich jak: spadające liście, kolorowe drzewa, grzyby, owoce jarzębiny, itd.

Nagle spostrzegły postać stojącą za drzewem oczywiście była to poszukiwana  „Pani Jesień” w długiej sukni z kolorowych liści w pięknym kapeluszu, z koszem pełnym jesiennych skarbów z ogrodów, pól i lasów. Dzieci bardzo ucieszyły się na to nadzwyczajne spotkanie i zaprosiły niezwykłego gościa na pyszne kiełbaski pieczone na ognisku. Tam  z zaciekawieniem oglądały kosz pełen darów jesiennych utrwalały i poznawały atrybuty i słownictwo charakterystyczne dla tej pory roku, śpiewały poznane piosenki, piekły i jadły kiełbaski. Następnie pożegnały Panią Jesień, która to ruszyła w głąb lasu strącając liście z drzew. Przedszkolaki pełne wrażeń powróciły z jesiennymi skarbami zbieranymi w drodze powrotnej do Przedszkola, gdzie wspólnie z Paniami urządziły „Kącik Jesienny”.

Dziękujemy Pani Bronisławie Kindel za świetne wcielenie się w postać Pani Jesień.

Dzień chłopaka w Punkcie Przedszkolnym w Kamiennym Moście.

30.09.2013. w naszym przedszkolu obchodziliśmy uroczyście dzień chłopaka. Dziewczynki wręczyły swoim kolegom kolorowe laurki, zaśpiewały sto lat i zaprosiły do zabaw integracyjnych przy muzyce. Wszystkie przedszkolaki z okazji tego wyjątkowego dnia otrzymały słodkie upominki od swoich wychowawczyń. Zabawom i konkursom nie było końca przez cały dzień panowała bardzo wesoła atmosfera.

      WSZYSKIM PANOM ,CHŁOPCOM, CHŁOPCZYKOM, MĘŻCZYZNOM Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA WSZYSTKIEGO NAJ…  dziewczynki z Punktu Przedszkolnego

  .

Projekt „Dziś przedszkolak jutro mądry Polak – punkt przedszkolny w miejscowości Kamienny Most w Gminie Chociwel

realizowany jest  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.