Dziś jest: Czwartek 27 lipca 2017, imieniny: Julii i Natalii
14.02.2013

Podsumowanie I półrocza funkcjonowania punktu przedszkolnego w Kamiennym Moście

W trakcie  funkcjonowania punktu przedszkolnego w Kamiennym Moście zorganizowanych zostało wiele wyjazdów  i atrakcji dla uczęszczających tam dzieci.

1.   PRZEDSZKOLAKI NA CMENTARZU

 W Polsce 01 listopada obchodzi się dzień Wszystkich Świętych. Przed tym świętem rozpoczyna się porządkowanie grobów bliskich, ozdabianie ich kwiatami i zniczami. Niestety nie o wszystkie groby ma kto zadbać i niektóre na dzień Wszystkich Świętych stoją puste i zaniedbane, bez kwiatów i zniczy. Zdarza się, że nawet o całe cmentarze nikt nie dba.

               Wspólnie z najmłodszymi odnaleźliśmy pozostałości starego poniemieckiego cmentarza z okresu pierwszej wojny światowej. W miarę naszych możliwości uprzątnęliśmy mogiły.

2. BAL STRACHÓW

02 listopada po dniu Wszystkich Świętych przypadają Zaduszki- polski współczesny odpowiednik pogańskiego święta Dziadów. Inny oryginalny kulturowo sposób obchodzenia tego święta to anglosaski Halloween.

Wychowawczynie z Punktu Przedszkolnego w Kamiennym Moście wspólnie z dziećmi postanowiły zorganizować w swojej placówce podobne święto, które nazwaliśmy "Balem Strachów". Cała sala udekorowana została na styl Strasznego Dworu, co było owocem dwutygodniowej pracy dzieci. Nie zawiedli również rodzice, którzy przygotowali piękne stroje dla swoich pociech oraz nie lada przekąski, które pozwoliły wzmocnić siły po licznych konkursach, zabawach i tańcach.

Rodzice zorganizowali także mnóstwo dyń, które stały się motywem przewodnim naszego balu. Humory wszystkim dopisywały, więc bal był bardzo udany.

3.  WIZYTA POLICJI W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM W KAMIENNYM MOŚCIE (08.11.2012)

Do Punktu Przedszkolnego w Kamiennym Moście został zaproszony specjalny gość. Była nim pani st. inspektor Alma Selwesiuk z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim. Pani inspektor przeprowadziła prelekcję, która była podsumowaniem tygodniowych zajęć o ruchu drogowym. Dzieci mogły sobie utrwalić dotychczas zdobytą wiedzę, dowiedzieć się na czym polega praca policji. Nie da się ukryć, że nasze pociechy nieco ubolewały, iż Pani Alma nie przyjechała radiowozem, ale upominki którymi zostały obdarowane na koniec wizyty przez panią inspektor zrekompensowały im tę stratę.

4. WYJAZD DO TEATRU

Dzięki uprzejmości opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Teresy Karcewicz- organizatorce całego przedsięwzięcia, dzieci z Punktu Przedszkolnego w Kamiennym  Moście wraz z wychowawczyniami: A. Knafel i P. Klimczak wyjechały do teatru na sztukę pt. "Śpiąca Królewna".

Mamy nadzieję, że wyjazd ten na długie lata pozwoli zachować w pamięci naszych podopiecznych fantastycznych bohaterów naszego dzieciństwa i da im szansę obcowania ze sztuką.

5. ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 26 listopada 2012r. po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Chociwlu Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci mogły przynieść pluszowe misie, pomalować sobie twarz a nawet przebrać się. Maluchy z Punktu Przedszkolnego również nie zapomniały o tym dniu. Podczas codziennych zajęć chętnie opowiadały o swoich ukochanych "przytulankach". Dodatkową atrakcją były odwiedziny Pluszowego Misia, który poczęstował nasze dzieci cukierkami. Pluszowym Misiem była Klaudia Chról uczennica klasy "0" ZPO w Chociwlu.  Bardzo serdecznie dziękujemy "Misiu" za odwiedziny..

 

6. ZAWÓD  LEŚNICZY

"Uczmy miłości do przyrody,  uczmy spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim, podziwiać je i przestrzegajmy dzieci by tego piękna nie niszczyły”

                                   H.Zdzitowiecka

Pewnego dnia nasze przedszkole odwiedził gość: leśniczy Robert Kawa. Na początku spotkania  zaprezentował dzieciom swój strój, opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Pan Robert przygotował dla maluchów prelekcję pt." Lasy podczas czterech pór roku". Podczas dalszej części spotkania pan leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z odpowiedziami na które dzieci świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków odlatujących na zimę i dokarmiania zwierząt podczas zimy.

Pod koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań  panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Gdy wyczerpały się już wszystkie pytania pan Robert podziękował maluchom za mile spędzony czas i obdarował je upominkami.                                           

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za spotkanie.

 

7. PIEKARNIA

 Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Kamiennym Moście bardzo lubią wycieczki. Jest to bowiem cenny sposób zdobywania wiedzy oraz nowych doświadczeń. Wychowawczyni pani Agnieszka Knafel  z pomocą jednej z mam pani Katarzyny Majsakowskiej zorganizowała dla dzieci wycieczkę do piekarni. Przedszkolaki poznały linię produkcyjną powstawania chleba i tajniki pracy piekarza. Dzieci obserwowały jak w ogromnej dzieży mieszano składniki na pieczywo. Miały możliwość obejrzenia wszystkich "zakamarków" piekarni, a największe wrażenie wywarł na nich ogromny piec. Po zwiedzeniu piekarni dzieci zostały obdarowane wypiekami.

Bardzo serdecznie dziękujemy:)

 

8. BIEDRONKA

Korzystając  z faktu, iż jesteśmy w Chociwlu i dzięki uprzejmości kierowcy autobusu szkolnego pana Gienia z  którym przyjechaliśmy do piekarni postanowiliśmy również odwiedzić nowo otwarty supermarket w naszym mieście "Biedronkę". Wizyta okazała się bardzo pouczającym doświadczeniem dla naszych dzieci. Dzięki temu poznały one nowe terminy i przedmioty związane ze sklepem i zakupami, stosowały również odpowiednie zwroty grzecznościowe. Dzieci mogły zobaczyć na czym polega praca sprzedawcy i obejrzeć produkty jakie oferuje sklep.

Dowiedziały się również dlaczego podczas zakupów tak ważne jest, aby nie oddalać się od rodziców.

Bardzo dziękuję za pomoc w opiece nad maluchami podczas wycieczki pani Katarzynie Majsakowskiej, jednej z mam naszych pociech.

 

9. BAL  ANDRZEJKOWY

"W przedszkolu zabawa Andrzejek to czas! Niech magia i wróżba królują wśród nas.  Już zaczynamy, już nie czekamy. Zabawa dalej start !"

Andrzejkowy wieczór to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na ten dzień w naszym przedszkolu - dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych jak zawsze z zabawą, konkursami i tańcami, a na koniec oczywiście słodki poczęstunek.  Tak było w naszym Punkcie Przedszkolnym w Kamiennym Moście. Podziękowania dla  wszystkich rodziców dzieci,     a  w szczególności jak zawsze pani Kasi Majsakowskiej, która poświęciła swój czas, by pomóc w organizacji tego magicznego dnia.

 

10. PRZYSZŁA ZIMA BIAŁA, ŚNIEGU NASYPAŁA............

Choć jeszcze nie ta kalendarzowa, to jednak przyszła i pokryła wszystko białym puchem,  ku uciesze najmłodszych pozwoliło na mnóstwo białego szaleństwa. Jednym  z tych szaleństw  było ulepienie nowego  "przedszkolnego kolegi" przez dzieci. Ileż było zabawy podczas toczenia śnieżnych kul i dekorowania bałwanka, a na koniec nadania mu imienia.

Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Tak też się stało z naszym przyjacielem , który dość szybko opuścił progi naszego przedszkola.

  

11. MIKOŁAJKI

Dnia 06.12.2012r. w punkcie przedszkolnym w Kamiennym Moście odbyły się Mikołajki. Z tej okazji zorganizowany został wyjazd do bawialni w Stargardzie Szczecińskim. Wyjazd był bardzo udany i wszystkie dzieci wracały w dobrych humorach. Po powrocie do przedszkola okazało się, że dzieci odwiedził niespodziewany gość - Święty Mikołaj. Przy ogromnej choince przystrojonej własnoręcznie zrobionymi przez dzieci ozdobami i łańcuchami  Święty Mikołaj każdemu dziecku wręczył prezent.

Samo spotkanie ze Świętym Mikołajem było dla dzieci dużym przeżyciem, a prezenty zadowolił  wszystkich.

12. JASEŁKA

Zgodnie z  tradycją dzieci  z punktu przedszkolnego w Kamiennym Moście przygotowały dla przybyłych gości Jasełka, które odbyły się 21-12-2012 roku. Na Jasełka składały się kolędy i wiersze o tematyce Bożonarodzeniowej. Goście byli pod wielkim wrażeniem po tak wspaniałym przedstawieniu. Po części artystycznej dzieci odwiedził niespodziewanie święty Mikołaj z workiem prezentów. Każde dziecko otrzymało prezent po uprzednim wyrecytowaniu wierszyka lub zaśpiewaniu piosenki. Dzieci były bardzo zadowolone z prezentów od świętego Mikołaja.

W uroczystości uczestniczyli rodzice przedszkolaków, którym dzieci wręczyły wykonane przez siebie drobne upominki związane z tematyką świąteczną. Na zakończenie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

13. Bal Karnawałowy

Dnia 22.01.2013r. przedszkolaki z punktu przedszkolnego w Kamiennym Moście wybrały się na „Bal Karnawałowy”, który odbył się w przedszkolu w Chociwlu. Rodzice dzieci zadbali o barwne i bajeczne przebrania dla swoich pociech. O świetną zabawę zadbał wodzirej, który porwał maluchy w wir tańców i zabaw.

14. W ostatnim czasie przedszkolaki przygotowały uroczysty występ na "Dzień Babci i Dziadka"

25.01.2013r. w punkcie przedszkolnym miało miejsce ważne wydarzenie, jakim były uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Babcie i Dziadkowie  zaproszeni na tę okazję przez swoje wnuczęta licznie przybyli, aby obejrzeć specjalnie przygotowany dla nich program artystyczny. Goście byli zachwyceni wspaniałym przedstawieniem, które nagrodzili gromkimi brawami.

Po występach przedszkolaki wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i upominki. Następnie zaprosili swoich ukochanych dziadków na słodki poczęstunek, przygotowany specjalnie z okazji ich święta.

  

 

 

„Dziś przedszkolak jutro mądry Polak -  punkt przedszkolny w miejscowości Kamienny Most w Gminie Chociwel”

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego