Dziś jest: Czwartek 27 lipca 2017, imieniny: Julii i Natalii
01.10.2012

W poszukiwaniu Pani Jesień

Choć zgodnie z kalendarzem rozpoczęła się 23 września, to do punktu przedszkolnego w Kamiennym Moście zawitała nieco później. 24.09.2012 roku. Przedszkolaki z naszej placówki, pod opieką wychowawczyń, wyruszyły na wyprawę w poszukiwaniu Pani Jesieni.

Dzieci dzielnie podążały przez las, aby pięknie przywitać przybywającego gościa. Chcąc odnaleźć wędrującą między drzewami Panią Jesień, dzieci musiały wykonać wiele ciekawych zadań, które sprawiły im mnóstwo radości: odnaleźć karteczki ze wskazówkami dotyczącymi kierunku dalszej wędrówki, zbierać kasztany i żołędzie, odpowiadać na pytania dotyczące zmian zachodzących w przyrodzie, a także rozwiązać zagadki i zaśpiewać poznane piosenki.

Po długich poszukiwaniach, oczom naszych przedszkolaków ukazała się wędrująca lasem postać. Pani Jesień odziana w suknię z kolorowych liści przyniosła dzieciom kosz pełen prezentów oraz piękny bukiet kwiatów.

Wyprawę zwieńczyliśmy wspaniałym ogniskiem w uroczym leśnym zakątku, co sprawiło, że na twarzach maluchów zagościły piękne uśmiechy.

Projekt „Dziś przedszkolak jutro mądry Polak – punkt przedszkolny

 w miejscowości Kamienny Most w Gminie Chociwel

jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.