Dziś jest: Piątek 28 lipca 2017, imieniny: Wiktora i Innocentego
07.07.2017

Międzynarodowy Dzień Inwalidy

Celem zadania było spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Inwalidy. z podkreśleniem troski i empatii w stosunku do osób niepełnosprawnych oraz humanitarnego aspektu działań na rzecz inwalidów. Impreza odbyła się w ogrodzie ,,Pałacu nad Jeziorem’’. W dniu 21-06-2017r. Uczestniczyli w niej członkowie PZERiI w Chociwlu oraz zaproszeni goście. Przy organizacji i realizacji całości imprezy pracowali wolontariusze z koła PZERiI w Chociwlu,.

Uczestnicy spotkania poznali historię Międzynarodowego Dnia Inwalidy, przedstawiono liczne problemy osób niepełnosprawnych w życiu codziennym. Nastąpiło zwiększenie stopnia integracji wszystkich uczestników zadania , wymieniono doświadczenia związane z zagadnieniami niepełnosprawności. Nawiązanie interakcji między uczestnikami poprawiło ich samopoczucie a tym samym wpłynęło dodatnio na ich zdrowie psychiczne.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu w miłej atmosferze ogrodu wśród drzew i krzewów na pewno zwiększyły wydolność układów: krwionośnego, pokarmowego i oddechowego, co jest nie do przecenienia dla zdrowia fizycznego i być może przyczyniło się w pewnym stopniu do odnowy biologicznej organizmu - szczególnie ważnej dla osób niepełnosprawnych.

Zadanie zostało sfinansowane z dotacji Urzędu Miejskiego w Chociwlu za co serdecznie dziękujemy

M.Gruszczyńska