Dziś jest: Piątek 28 lipca 2017, imieniny: Wiktora i Innocentego
03.03.2017

Sprawozdanie z zajęć przeprowadzonych w ZPO Chociwel podczas ferii 14-16 lutego 2017 r.

W dniach od 14 do 16 lutego 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych zostały przeprowadzone zajęcia dla uczniów naszej szkoły, którzy chcieli aktywnie spędzić dni wolne od nauki. Dla chętnych uczestników zajęć przygotowano wiele atrakcyjnych zajęć a dla uczniów mieszkających w Sołectwach zorganizowano dowozy.

W pierwszym dniu zajęć warsztaty  teatralne dla wszystkich dzieci prowadziła zaprzyjaźniona z naszą placówką pani Kinga Binkowska – nauczycielka ze Szczecina, która amatorsko występuje w szczecińskim teatrze „Kana”. W tym też dniu uczniowie ze Szkolnego Koła „Caritas” wraz z opiekunkami p. Renatą Binkowską i Anną Baran ubrane w koszulki z napisem „Zauważ mnie” przygotowały happening z okazji obchodzonego w naszej gminie Dnia Chorych na Padaczkę. Uczestnicy happeningu wręczali ulotki informujące o akcji a także częstowali smakowitymi jabłkami wszystkich napotkanych mieszkańców. Odwiedzili również instytucje i sklepy mające swoją siedzibę przy głównej ulicy naszego miasta. W tym dniu w zajęciach wzięło udział 15 uczniów SP  i GM.

W środę w przygotowanych zajęciach uczestniczyło tylko 10 uczniów, a szkoda bo tematem dnia było zdrowe odżywianie, dekoracja stołu oraz znaczenie wody źródlanej dla organizmu. Uczniowie i nauczyciele, którzy uczestniczyli w zajęciach na początku przygotowywali „osobiste” kanapki z zaproponowanych artykułów. Następnie pani Alicja Jabłecka – pielęgniarka szkolna omawiała pozytywne i negatywne działanie na nasz organizm  składników przygotowanej  kanapki. Pani Alicja w kilku zdaniach opowiedziała też o konieczności picia odpowiedniej ilości źródlanej wody.

W czwartek na zajęciach pojawiło się aż 25 uczniów! Piętnaścioro z nich uczestniczyło w zajęciach przeprowadzonych w pracowni technicznej. Pozostali mogli spotkać się z bohaterami najpopularniejszych bajek i baśni. W tym dniu czynna była biblioteka szkolna i to tam panie bibliotekarki przeprowadziły zajęcia pt. „W krainie bajek i baśni”. Druga część zajęć odbyła się już w świetlicy i była tematycznie powiązana z zajęciami przeprowadzonymi w bibliotece. Uczniowie brali udział w zabawach ruchowych i plastycznych – projektowały pod okiem opiekunów stroje dla księżniczek. W przerwie wszyscy uczestnicy zajęć wspólnie pałaszowali ze smakiem przygotowane przez nauczycieli kanapki.

W ostatnim dniu uczniowie bardzo pozytywnie wypowiadali się o przygotowanych dla nich zajęciach. 

Realizacja wszystkich zaplanowanych działań nie byłaby możliwa bez bezinteresownego zaangażowania nauczycieli oraz wsparcia sponsorów. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za poświęcony czas oraz sponsorom: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chociwlu oraz panu Andrzejowi Babireckiemu za życzliwość i przekazanie funduszy, które pozwoliły na przeprowadzenie zajęć.

                                                                       Dziękujemy.

                                                               Wychowawcy świetlicy