Dziś jest: Piątek 28 lipca 2017, imieniny: Wiktora i Innocentego
01.03.2017

IV Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek "A my do Betlejem"

22 stycznia 2017 r. odbył się już po raz czwarty Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez panią Annę Jachurę. Jej działania wspierała pani Maria Zaklukiewicz i pan Rafał Jachura, który od czterech lat dopinguje żonę i angażuje się w przygotowanie festiwalu, pełniąc również rolę prowadzącego.

Jak każdego roku uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6 i gimnazjum. Dzięki życzliwości Ks. Proboszcza Jerzego Senderka festiwal mógł odbyć się w pięknej świątecznej scenerii naszego kościoła i przy udziale wielu słuchaczy, którzy poświęcili niedzielne popołudnie, by wspierać małych artystów.

W jury znaleźli się znani nam już z ubiegłego roku pani Sylwia Wieleba (osoba o wielkiej wrażliwości muzycznej, związana niegdyś z poezją śpiewaną i piosenką aktorską) i pan Przemysław Wieleba (wykładowca w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Stargardzie) oraz pani Aleksandra Śliwowska (absolwentka szkoły muzycznej w Toruniu, a obecnie dyplomantka Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku wokalistyka).

Festiwal był też okazją, by nagrodzić zwycięzców konkursu plastycznego. Nagrody za najlepsze prace otrzymały:

I miejsce – Dominika Mańkowska, II miejsce – Hanna Jachura, III miejsce – Sandra Bajda.

Praca Dominiki znalazła się na plakatach reklamujących tegoroczny szkolny festiwal.

Impreza rozpoczęła się od wspólnego występu taty i córki, czyli pana Przemysława Wieleby członka jury i jego córki Eryki. Wspólnie zaprezentowali kilka utworów, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Jak stwierdzili członkowie jury, po wysłuchaniu wszystkich śpiewających, widać było wyraźny postęp, czy to w interpretacji wokalnej, poprawności rytmicznej, czy też  ogólnym wyrazie artystycznym młodych wokalistów. Wybór najlepszych nie był łatwy. Po burzliwych obradach, podczas których cierpliwa widownia wspólnie kolędowała z „Perełkami”, ostatecznie jury zdecydowało, by nagrody otrzymali:

W kategorii klas 1-3

I miejsce – Julia Krzosek i Hubert Okoniewski,

II miejsce – Zuzanna Samujło i Andrzej Sęk,

III miejsce – Marta Wiśnewska i Aleksandra Dziakowicz.

W kategorii klas 4-6

I miejsce – Natalia Nowak i Julia Dziakowicz,

II miejsce – Wiktoria Nowaczewska i Sandra Kucak,

III miejsce – Wiktoria Czyżewska, Zuzanna Nawrocka i Roksana Karcewicz.

W kategorii klas gimnazjalnych:

I miejsce – Lidia Jachura,

II miejsce – Karolina Olejniczak,

III miejsce – Alicja Borys.

GRAND PRIX festiwalu zdobyła KLAUDIA WIŚNIEWSKA.

Szczerze i gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom festiwalu. Gratulujemy szczególnie odwagi, muzykalności i zdolności artystycznych, których jak widać naszym uczniom nie brakuje.

Szczególne podziękowanie kierujemy do  sponsorów, dzięki którym wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a zwycięzcy dodatkowo piękne statuetki. Dziękujemy państwu Iwonie i Mariuszowi Rucińskim, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pani Krystynie Ossolińskiej i Ks. Proboszczowi. Już dziś zapraszamy na festiwal, który odbędzie się za rok.                                                           

Organizatorzy:

Maria Zaklukiewicz, Anna Jachura, Ewa Dadyńska