Dziś jest: Sobota 24 czerwca 2017, imieniny: Jana i Danuty
28.11.2016

Spotkanie ze sztuką

  W dniu 23.11.2016 Koło Emerytów w Chociwlu zorganizowało wyjazd do kina w ramach projektu „Spotkanie ze sztuką”. Po przyjeździe do Stargardu udaliśmy się do kawiarni „Tajemniczy Ogród”. Tu przy kawie i ciastach dyskutowano na różne tematy między innymi o możliwościach uczestnictwa seniorów w imprezach kulturalnych typu wyjazdy do kina, teatru, operetki lub filharmonii. Następnie udaliśmy się do kina w Stargardzkim Centrum Kultury.

. Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy film w reżyserii Patryka Vegi – „Pitbull niebezpieczne kobiety”. Po seansie długo dyskutowaliśmy o problemach poruszonych w filmie. Naszą uwagę zwróciła bardzo dobra gra znanych aktorów  Artura Żmijewskiego, Magdaleny Cieleckiej, Andrzeja Grabowskiego, Mai Ostaszewskiej, Piotra Stramowskiego, Alicji Bachledy-Curuś i Sebastiana Fabijańskiego.

   W imprezie uczestniczyło 30 osób, w tym kilka osób  niezrzeszonych w naszym kole. Gdyby nie ten wyjazd w zorganizowanej grupie, większość z nas nie miałaby możliwości uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych.  

         Dzięki dofinansowaniu z UM w Chociwlu i pracy wolontariuszy z naszego koła możemy chociaż raz w roku zorganizować wyjazd na imprezę kulturalną, gdzie bezpośrednio spotykamy się ze sztuką.

 

                                                                                                                                 M.Gruszczyńska