Dziś jest: Sobota 24 czerwca 2017, imieniny: Jana i Danuty
21.11.2016

JUBILEUSZE 50 i 60- LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

"Kocha się naprawdę ... Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas gdy kocha się zawsze w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los".
- Jan Paweł II

Jubileusze Małżeństw
W dniu 18 listopada 2016r. w Domu Weselnym Impuls w Chociwlu odbyła się uroczystość jubileuszowa mieszkańców miasta i gminy Chociwel, którzy w tym roku obchodzą ZŁOTE i DIAMENTOWE GODY.
Z tej okazji Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Te wspólne lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia, wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy radości, za każdy siwy włos na ich skroni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami.
Z terenu Miasta i Gminy Chociwel 50 rocznicę pożycia małżeńskiego obchodzili:
1. Zofia i Eugeniusz Łakomscy z Kani,
2. Janina i Piotr Hyriakowie z Chociwla,
3. Krystyna i Jan Stelmachowie z Pieczonki,
4. Jadwiga i Jan Pietruszkowie z Chociwla,
5. Wiktoria i Marian Szymańscy z Chociwla,
6. Alicja i Marek Matuszkiewiczowie z Kani,
7.Eugenia i Mirosław Jałojdowie ze Starzyc,
8. Irena i Gerwazy Kęsikowie z Chociwla,
9. Lucyna i Stanisław Łysoniowie z Lisowa,
10. Stefania i Stanisław Sobota z Kani,
11. Henryka i Ludwik Makuchowie z Karkowa.
Trzy pary z terenu gminy Chociwel obchodzą w tym roku 60-lecie pożycia małżeńskiego są to Państwo:
1. Teresa i Władysław Dziapkowie z Chociwla,
2. Leokadia i Władysław Sarneccy z Chociwla,
3. Maria i Paweł Signarowscy z Chociwla.

Złote gody i diamentowe gody – to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale ich rodzin i przyjaciół . 60 i 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego to przypadek nie tak często spotykany. Wielkie są więc – szacunek i uznanie z jakim nasze państwo, całe społeczeństwo otacza takie małżeństwa. Jednym z dowodów tego, są medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dokonał Burmistrz Chociwla Pan Stanisław Szymczak. Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i kwiaty. Pary obchodzące diamentowe gody otrzymały pamiątki w postaci ozdobnych pater z dedykacją. Pan Burmistrz wraz z księdzem Andrzejem Zanadrukiem złożyli wszystkim życzenia długich i szczęśliwych lat życia, dużo zdrowia oraz
zadowolenia w dalszym wspólnym życiu. Po części oficjalnej były łzy wzruszenia, gratulacje, kwiaty od najbliższych, tradycyjna lampka szampana oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie. Dostojnym Jubilatom zaśpiewał zespół JEZIORANKI z Krzemienia.

 

Jubileusze - galeria zdjęć