Dziś jest: Piątek 23 czerwca 2017, imieniny: Wandy i Zenona
20.12.2007

Integracyjne Jasełka w Chociwlu

Tradycyjnie już co roku w okresie przedświątecznym członkowie Terenowego Koła Towarzystwa Walki z Kalectwem w Chociwlu spotykają się na integracyjnych jasełkach. W tym roku odbyły się one 18 grudnia w gościnnych progach hali widowiskowo-sportowej.

czytaj więcej »

17.12.2007

Spotkanie wigilijne strażaków

15 grudnia w Kamiennym Moście spotkali się strażacy z OSP Chociwel z zaprzyjaźnioną jednostką z Wackerow. Okazją do spotkania były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. W spotkaniu tym uczestniczyli także Burmistrz Wackerow Manfred Hering oraz Burmistrz Chociwla Ewa Ludwińska .Wspólny wieczór wigilijny był  okazją do zacieśniania osobistych przyjaźni, a także do podsumowania dotychczasowej współpracy i omówienia planów na przyszłość.

czytaj więcej »

17.12.2007

Wieczór z poezją

14 grudnia emeryci i renciści z Chociwla i Stargardu spotkali się w hali widowiskowo- sportowej w Chociwlu. Wspólny wieczór przy świecach i kawie poświęcony był poezji. Organizatorem imprezy był Zarząd Związku Emerytów i Rencistów w Chociwlu.

czytaj więcej »

11.12.2007

Mikołajki w Kamiennym Moście

6 grudnia Święty Mikołaj wraz ze świtą dwóch elfów zawitał do Kamiennego Mostu – wsi, która słynie z grzecznych dzieci i pomysłowej młodzieży.

czytaj więcej »

11.12.2007

I Turniej Kibiców w Chociwlu

W przyjacielskiej atmosferze odbył się I Turniej Kibiców rozgrywany w hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu. Uczestniczyły w nim zespoły piłkarskie kibiców Masovi Maszewo, Światowida Łobez, Sarmaty Dobra, Ligowiec Szczecin, Zorzy Dobrzany i Piasta Chociwel. Zwycięską drużyną okazała się Masovia Maszewo. Zwycięzcy otrzymali puchary, a całość imprezy zakończyła się przy wspólnym ognisku.

czytaj więcej »

03.12.2007

Festiwal Młodych Talentów

21 młodych osób rywalizowało na V Festiwalu Młodych Talentów, który odbył się 2 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu. Kapituła Honorowa nagrodziła następujące osoby:  Magdalena Hruzik i Wojciech Lisowski (stypendium - kategoria sport), Paulina Dąbrowska i Justyna Kusz (stypendium-kategoria muzyka), Aleksandra Józefiak (stypendium-kategoria plastyka). Wyróżnienia otrzymali: Daniel Borysiesiewicz i Barbara Pelechowicz (plastyka) oraz Bartosz Kawa i Radosław Dziakowicz (muzyka).

 

czytaj więcej »

26.11.2007

BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW

 z zakresu wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym, w tym podstawy obsługi komputera w województwie zachodniopomorskim.

czytaj więcej »

20.11.2007

TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO

Dnia 25.11.2007 roku w Hali Widowiskowo-sportowej odbył się II Turniej Tańca Towarzyskiego i synchronicznego. Turniej tańca został podzielony na dwa bloki, w pierwszym wystąpiły duety, a w drugim pary. Uczestniczyły szkoły tańca z wielu miast województwa zachodni-pomorskiego m.i szkoła tańca Iskra Łobez, Iskra Świdwin, D.K Dance, Aplauz, S55. W kategorii tanecznych i wiekowych takich jak Adept, Beniamin, Champion, Dominat, Expert i Fenomen. W komisji sędziowskiej zasiadła znana nam z "Tańca z Gwiazdami" Kamila Drezno. Turniej uświetniły  występy zespołu muzycznego z Łobza "Sprint Band".

czytaj więcej »

06.11.2007

Ogłoszenie o terminie wymiany dowodów

UWAGA!

Wydłużono okres posługiwania się starymi, książeczkowymi dowodami osobistymi do dnia 31 marca 2008 roku.

czytaj więcej »

30.10.2007

Nowa siedziba przedszkola

29 października odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby przedszkola. W uroczystości uczestniczyli rodzice, radni, Burmistrz Chociwla Ewa Ludwińska oraz ks. proboszcz Krzysztof Musiałek, który dokonał poświęcenia nowej siedziby. Były występy klas 0, przedszkolaków, liczne prezenty i słodkości.

czytaj więcej »

16.10.2007

Poświęcenie lapidarium w Długiem

Nabożeństwem Ekumenicznym w dniu 13 października rozpoczęły się uroczystości związane z poświęceniem lapidarium na cmentarzu we wsi Długie.W uroczystościach wzięli udział dawni i obecni mieszkańcy oraz Burmistrz Chociwla Ewa Ludwińska. Inicjatorem i organizatorem powstania lapidarium jest pan Horst Born ze stowarzyszenia Unsere Heimat.

czytaj więcej »

11.10.2007

Ognisko integracyjne

6 października Koło Towarzystwa Walki z Kalectwem w Chociwlu zorganizowało już po raz dziewiąty ognisko integracyjne, będące już cykliczną imprezą koła

czytaj więcej »

02.10.2007

Wystawa "W POSZUKIWANIU NOWEGO DOMU"

Burmistrz Chociwla oraz Instytut Pamięci Narodowej serdecznie zapraszają na wystawę przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie pod tytułem "W poszukiwaniu nowego domu" przedstawiającą migracje ludności na Pomorzu Zachodnim w latach 1945 - 1950. Wystawę można oglądać w hali widowiskowo - sportowej w Chociwlu.

czytaj więcej »

18.09.2007

Dożynki gminne 2007

W niedzielę 16 września 2007r. obchodziliśmy święto plonów. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą dożynkową i odpustową w Kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Chociwlu i poświęceniem plonów.

czytaj więcej »

28.08.2007

Wizyta strażaków w Wackerow

25 i 26 sierpnia przedstawiciele naszych jednostek OSP uczestniczyli w obchodach 130 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wackerow.

czytaj więcej »