Dziś jest: Niedziela 23 kwietnia 2017, imieniny: Jerzego i Wojciecha
Konkurs fotograficzny nadal trwa!!!
03.06.2008

Odwiedziny u najstarszych mieszkańców Chociwla

Kontynuując obchody 670 lecia nadania Chociwlowi praw miejskich, w dniach 3-5 czerwca 2008 r. Burmistrz Chociwla Ewa Ludwińska wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Sylwią Lewandowską odwiedzała najstarszych mieszkańców naszej gminy.

czytaj więcej »

03.06.2008

Dzień godności

 Dnia 28 maja w hali widowiskowo –sportowej w Chociwlu odbyła się integracyjna impreza-Dzień Godności. Spotkanie, już po raz ósmy, zorganizowało Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem z prezesem Andrzejem Zielińskim wraz z Publicznym Gimnazjum w Chociwlu na czele z Renatą Binkowską.

czytaj więcej »

26.05.2008

CHOCIWELSKA WIOSNA 2008

Bogaty program tegorocznej "Chociwelskiej Wiosny" zapewnił możliwość dobrej zabawy wszystkim mieszkańcom naszej gminy. A było w czym wybierać. Zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych, zawody sportowe dzieci i młodzieży, mini turniej siatkówki, turniej brydża, zlot zespołów muzyki tanecznej, występy zespołów Farba, Sha I Czu, Still Blue i Sprint Band, turniej wsi, Strong Man, wybory małej miss i wiele innych atrakcji. Razem z nami bawili się nasi przyjaciele z Wackerow i Prenzlau.

czytaj więcej »

23.05.2008

Akademia z okazji 670 lecia Chociwla

Słowa Tadeusza Kotarbińskiego: „Przeszłość zachowana w pamięci, staje się częścią teraźniejszości” to motto uroczystej akademii z okazji 670 lecia nadania Chociwlowi praw miejskich. Swoją obecnością zaszczycili nas Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Bryła, Wicestarosta Witold Ruciński, radni powiatowi Tadeusz Szumski, Łukasz Plaskacz oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionej niemieckiej Gminy Wackerow z Burmistrzem Manfredem Heringiem na czele.

czytaj więcej »

16.05.2008

Zawody strażackie w Chociwlu

W rozegranych 17 maja zawodach sportowo - pożarniczych udział wzięły ochotnicze straże pożarne z gmin Chociwel, Dobrzany, Ińsko i Suchań.
Zwyciężyła drużyna OSP Suchań przed OSP Błotno i OSP Wapnica.

czytaj więcej »

15.05.2008

Spotkanie Burmistrza z mieszkańcami

W dniu 14 maja w hali widowiskowo sportowej odbyło się spotkanie mieszkańców z Burmistrzem Chociwla Ewą Ludwińską. W spotkaniu uczestniczył także nowy Komendant Posterunku Policji w Chociwlu, który pełni swoją funkcję od początku maja.

czytaj więcej »

08.05.2008

III MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ MŁODZICZEK O PUCHAR PREZESA ZACHODNIOPOMORSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI RĘCZNEJ

W zakończonym w niedzielę  trzydniowym turnieju piłki ręcznej młodziczek o puchar Prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Ręcznej zwyciężył zespół UKS Cisowa Gdynia przed zespołem Kadry Województwa Zachodniopomorskiego i MKS Wilanowia Warszawa. Kolejne miejsca zajęły: UKS Jedność Koszalin, UKS Conrad Gdańsk, MTS Kwidzyń, Gimnazjum Gdańsk, Zagłębie Lubin i MTS Żory.

czytaj więcej »

29.04.2008

Długi weekend majowy na sportowo

Poniżej podajemy plan imprez, których organizatorem jest PIAST CHOCIWEL

czytaj więcej »

13.03.2008

Uroczysta sesja Rady Miejskiej

W dniu 12 marca odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Poświęcona była obchodom 670 rocznicy nadania Chociwlowi praw miejskich. W trakcie sesji Burmistrz Chociwla Ewa Ludwińska przedstawiła zarys dziejów miasta a radni przyjęli uchwałą harmonogram obchodów 670 lecia.

czytaj więcej »

13.03.2008

Dzień Kobiet na sportowo

Tradycyjnie z okazji Dnia Kobiet  nasze panie spotkały się w Hali Widowiskowo-sportowej w Chociwlu.  W konkurencjach sportowych  uczestniczyły przedstawicielki Brodu, Kamiennego Mostu, Kani i Oświna.  Nie zabrakło wspaniałej rywalizacji sportowej i dopingu kibiców.  Zwyciężyła ekipa z Oświna. Całość poprowadzili panowie Krzysztof Zych, Lesław Baran i Waldemar Ślusarczyk. Po wręczeniu pucharów i pamiątkowych dyplomów  panie, kibice i organizatorzy spędzili  wieczór przy kawie, szampanie i słodyczach.

czytaj więcej »

25.02.2008

Turniej brydżowy w Chociwlu

23 lutego 2008 r. w hali widowiskowo - sportowej w Chociwlu odbył się Otwarty Turniej Brydża Sportowego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Chociwlu. Organizatorem turnieju był Zarząd Koła Emerytów i Rencistów w Chociwlu. W turnieju wzięło udział blisko stu zawodników przybyłych ze Stargardu, Szczecina, Świnoujścia, Szczecinka, Łobza, Goleniowa, Nowogardu, Choszczna i innych miejscowości.

czytaj więcej »

04.02.2008

Informacja Starosty Stargardzkiego

w sprawie konieczności sprawdzenia zgodności ksiąg wieczystych z rzeczywistym stanem prawnym nieruchomości.

 W dniu 19 listopada 2007r. weszła w życie ustawa z dnia 7 września 2007r. o ujawnieniu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. Nr 191, poz. 1365).

czytaj więcej »

04.02.2008

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej w Zespole Szkół w Kamiennym Moście

W dniach 28 i 29 stycznia 2008r, kadra pedagogiczna, pracownicy oraz uczniowie Zespołu Szkół w Kamiennym Moście (blisko 100 osób) uczestniczyli w kursie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych i automatycznej defibrylacji zewnętrznej.

czytaj więcej »

30.01.2008

Zabawa karnawałowa z okazji Dnia Babci i Dziadka

Zarząd Związku Emerytów i Rencistów w Chociwlu podjął inicjatywę zorganizowania zabawy karnawałowej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zabawa odbyła się 26 stycznia 2008 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Chociwlu.

czytaj więcej »

29.01.2008

Gminny Konkurs Recytatorski

29 stycznia w Bibliotece Miejskiej odbył się X Gminny Konkurs Recytatorski. Konkurs poprzedzony był eliminacjami szkolnymi, a rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych.

czytaj więcej »