Dziś jest: Niedziela 23 kwietnia 2017, imieniny: Jerzego i Wojciecha
Konkurs fotograficzny nadal trwa!!!
09.01.2009

Książka o Chociwlu

Chociwel w 2008 roku obchodził 670 rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji ukazała się II część „Dziejów Chociwla” . Opracowanie zawiera ciekawe informacje dotyczące samego miasta jak i całej naszej gminy, między innymi: geograficzno – przyrodniczą charakterystykę regionu, historię miasta i gminy, główne zabytki i ich opis oraz powojenne dzieje Chociwla.

czytaj więcej »

22.12.2008

Jasełka Integracyjne

19 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych w Chociwlu odbyła się impreza integracyjna p.n. „Jasełka Integracyjne” wraz z Wigilią dla mieszkańców miasta i gminy Chociwel.

czytaj więcej »

12.12.2008

50-Lecie Pożycia Małżeńskiego

Pełni swoich uczuć........

W dniu 11 grudnia 2008r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Chociwlu odbyła się uroczystość wręczenia medali Za długoletnie pożycie małżeńskie.” Złote Gody” świętowało 7 par, które zawarły związek małżeński w 1958r. Z tej okazji Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

czytaj więcej »

10.12.2008

Spotkanie z FOTOMANIĄ

Od 1 września 2008r. w Kamiennym Moście realizowany jest projekt pt. FOTOMANIA, który ma na celu odkrycie i uwiecznienie na fotografii najciekawszych miejsc, ludzi, ciekawostek przyrodniczo-historycznych Kamiennego Mostu. Projekt został opracowany przez Stowarzyszenie Most ku Przyszłości. Odbiorcami projektu jest czternastoosobowa grupa młodzieży tworząca dokumentację fotograficzną oraz społeczność lokalna, na rzecz której młodzież przygotuje wystawę fotograficzną.

czytaj więcej »

10.12.2008

I Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

W dniu 07.12.2008 r. w hali widowiskowo- sportowej w Chociwlu odbył się I Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej. W Turnieju udział wzięło 6 zespołów złożonych z uczniów kl. V i VI Szkoły Podstawowej z Chociwla. Rozegrano łącznie 15 meczy.

czytaj więcej »

24.11.2008

Wieczór z poezją

Ojczyzna, niepodległość, honor, patriotyzm to słowa, które najczęściej padały na spotkaniu z poezją zorganizowanym przez koło Związku Emerytów i Rencistów z Chociwla.

czytaj więcej »

20.11.2008

Wizyta strażaków w Wackerow

15 listopada odwiedziła naszą gminę delegacja strażaków ochotników z Gminy Wackerow z Burmistrzem Manfredem Heringiem na czele. Przyjechali z ogromnym prezentem dla naszych strażaków - samochodem pożarniczym marki IFA.

czytaj więcej »

13.11.2008

Cenna inicjatywa rady sołeckiej i LOP w Kamiennym Moście

W ubiegłym tygodniu z inicjatywy rady sołeckiej i szkolnego koła LOP w Kamiennym Moście młodzi mieszkańcy wsi i członkowie LOP sadzili drzewa i krzewy nieopodal przystanku PKS.

czytaj więcej »

12.11.2008

DZIEŃ NIEPODLEGLOŚCI

11 listopada obchodzimy narodowe święto w związku z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Po 123 latach rozbiorów dokonywanych przez Austrię, Prusy i Rosję, doprowadzono do utworzenia Królestwa Polskiego. Był to stopniowy i złożony proces, a ustanowienia tego dnia za święto nastąpiło tak naprawdę po 20 latach od daty faktycznie odzyskanej wolności. W bieżącym roku była to uroczystość szczególna, ponieważ obchodziliśmy jej 90-lecie.

czytaj więcej »

07.11.2008

STYPENDIA

Burmistrz  Chociwla informuje, że  stypendium szkolne dla uczniów z gminy Chociwel będzie wypłacane  w kasie Urzędu Miejskiego w Chociwlu w dniach 20-21 listopada 2008 w godzinach 9.00- 14.00.

czytaj więcej »

07.11.2008

"Integracja społeczna w powiecie stargardzkim"

Zakończył się I moduł zajęć doradczych w ramach realizacji projektu "Integracja społeczna w powiecie stargardzkim” realizowany na terenie Gminy Chociwel.

 

czytaj więcej »

06.11.2008

Informacja Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Wojewódzki w Szczecinie współpracując z władzami samorządowymi gmin: Chociwel i Przybiernów, stworzyło w ubiegłym roku bazę danych osób niepełnosprawnych, zamieszkałych na terenie tamtejszych gmin. Ankieterzy, odwiedzając wszystkie domostwa, posługując się kwestionariuszem, zebrali istotne informacje, które odpowiednio przetworzone dały obraz sytuacji osób niepełnosprawnych z ww. gmin.

czytaj więcej »

20.10.2008

Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora

14 października Związek Emerytów i Rencistów w Chociwlu przy wsparciu  Urzędu Miejskiego zorganizował spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora, będące już cykliczną imprezą, która odbywa się w Karkowie w „Hubertówce”.
 

czytaj więcej »

14.10.2008

Swego nie znacie, cudze chwalicie

Stowarzyszenie Most ku Przyszłości opracowało projekt pn. Fotomania. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Programu ,,Działaj Lokalnie VI”Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie ,,Serce Dzieciom” -LOG w Stargardzie Szczecińskim. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół w Kamiennym Moście 14 młodych ludzi poznaje tajniki fotografowania, obróbki zdjęć, aby na najlepszych fotografiach wybranych przez mieszkańców Kamiennego Mostu pokazać najciekawsze miejsca przyrodniczo- historyczne ich miejscowości.

czytaj więcej »