promocja-zdrowia

W ramach XIII obchodów PMWzRiPZ w dniu 16.05.2017r. miejscowe Koło Diabetyków Nr 28 w Chociwlu prowadziło pomiar cukru oraz ciśnienia tętniczego. Od godz. 8.00 do 15.00 Panie z terenu naszej Gminy miały okazję wykonać badania mammograficzne w mammobusie. Po godz. 15-tej odbyło się spotkanie z psychologiem w temacie "Aktywna walka z rakiem w sferze psychicznej".

Wszystkie obecne Panie otrzymały upominek w postaci próbek kremów. Odbyło się także losowanie nagrody głównej. Następnym punktem spotkania był pokaz przygotowany przez brafitterkę, która uświadamiała nas jak ważną rzeczą jest odpowiedni dobór biustonosza. Następnie odbył sie pokaz prawidłowego chodzenia z kijkami Nordic Walking. Podsumowaniem dnia było ognisko z kiełbaskami. Całe spotkanie odbyło sie w bardzo sympatycznej atmosferze, zadowolone Panie deklarowały udział w przyszłorocznym spotkaniu.

Sponsorem nagrody głównej i kremów była Apteka "MALWA" w Chociwlu. W organizację XII PMWzR i PZ zaangażowali się nauczyciele z ZPO w Chociwlu oraz nasze Panie Sołtyski.

Organizatorzy serdecznie dziękują za okazałą pomoc i życzliwość oraz zpraszają do wspólpracy w następnych latach.