Dziś jest: Piątek 23 czerwca 2017, imieniny: Wandy i Zenona
20.03.2017

II CHARYTATYWNY BAL SOŁTYSA

Dnia 25 lutego 2017 roku zorganizowana przy współpracy z Radą Rodziców przy ZPO w Chociwlu i Caritasem odbyła się II edycja Charytatywnego Balu Sołtysa. Tematem przewodnim balu był Dziki Zachód. My, Sołtyski przygotowałyśmy pokaz tańca country, w podziękowaniu dla darczyńców.  W pięknie przystrojonej sali w Impulsie witałyśmy licznie przybyłych na imprezę gości.

czytaj więcej »

15.03.2017

Nabór kandydatów na członków zespołu ds. wspierania inicjatyw lokalnych w Gminie Chociwel

Nabór kandydatów na członków zespołu ds. wspierania inicjatyw lokalnych w Gminie Chociwel - informacja i regulamin - POBIERZ Formularz zgłoszenia - POBIERZ

czytaj więcej »

13.03.2017

Mili goście w naszej szkole

Tuż przed feriami zimowymi w naszej szkole corocznie odbywają się apele promujące bezpieczne zachowania dzieci i młodzieży w czasie wolnym od zajęć. W tym roku oprócz występów uczniów klas „0” i 5 c oraz rozdania nagród w konkursach, na apelu pojawili się niespodziewani goście. Do naszej szkoły przybyli policjanci – przewodnicy psów służbowych z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wraz z podopiecznym, owczarkiem belgijskim wabiącym się Ergo. Przed pokazem umiejętności Erga pogadankę o bezpiecznym wypoczynku z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci wygłosił aspirant Krzysztof Kasprzak.

czytaj więcej »

10.03.2017

Spotkanie w sprawie Dnia Olimpijczyka i OSP

W dniu 08 marca Burmistrz Chociwla, Stanisław Szymczak spotkał się z Panem Stanisławem Kopciem, Prezesem Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, jednocześnie członkiem Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Tematy spotkania: Gminny Dzień Olimpijczyka w Chociwlu oraz bieżące sprawy dotyczące Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie.

czytaj więcej »

10.03.2017

Warsztaty edukacyjne poświęcone metodologii tworzenia wniosków z tytułu inicjatywy lokalnej

Dnia  07 marca odbyły się  warsztaty edukacyjne poświęcone metodologii tworzenia wniosków z tytułu inicjatywy lokalnej oraz nowo-obowiązującym wzorom druków ofert, umów i sprawozdań w zakresie zlecania zadań publicznych organizacjom pozarządowym. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele organizacji pozarządowych, ZPO, sołectw oraz Burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak. Spotkanie prowadziły Panie: Agata Szewczyk i Paulina Kelm z fundacji ROEFS z Koszalina.

czytaj więcej »

09.03.2017

Happening w Chociwlu

14 luty to nie tylko Dzień Zakochanych, to również Światowy Dzień Chorych na Padaczkę. W tym dniu uczniowie ze Szkolnego Koła „Caritas” wraz z opiekunkami p. Renatą Binkowską i Anną Baran, ubrane w koszulki z napisem „Zauważ mnie” przygotowały happening z okazji obchodzonego w naszej gminie Dnia Chorych na Padaczkę.

czytaj więcej »

06.03.2017

Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2016

Wybrani zostaną też Sportowcy Gmin i wydarzenie sportowe roku w gminach. 41 osób z dziewięciu gmin powiatu stargardzkiego jest nominowanych w plebiscycie Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2016. Na liście nominowanych wydarzeń jest dziewięć imprez.

czytaj więcej »

06.03.2017

Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności nieruchomości zabudowanej położonej w miejscowości Lublino nr działki 143/3

Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności nieruchomości zabudowanej położonej w miejscowości Lublino nr działki 143/3 - POBIERZ

czytaj więcej »

03.03.2017

72 ROCZNICA WYZWOLENIA CHOCIWLA

W czasie II wojny światowej, toczyły się ciężkie walki między wojskami niemieckimi a radzieckimi. Ostatecznie, 3 marca 1945 r. miasto zdobyły wojska rosyjskie. W wyniku działań wojennych centrum zostało doszczętnie zniszczone (ocalał jedynie kościół). Od 1945 roku Chociwel ponownie znajduje się w granicach Polski.

czytaj więcej »