Dziś jest: Czwartek 23 marca 2017, imieniny: Feliksa i Pelagii
Uwaga konkurs fotograficzny !!!
30.01.2008

Zabawa karnawałowa z okazji Dnia Babci i Dziadka

Zarząd Związku Emerytów i Rencistów w Chociwlu podjął inicjatywę zorganizowania zabawy karnawałowej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zabawa odbyła się 26 stycznia 2008 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Chociwlu.

czytaj więcej »

29.01.2008

Gminny Konkurs Recytatorski

29 stycznia w Bibliotece Miejskiej odbył się X Gminny Konkurs Recytatorski. Konkurs poprzedzony był eliminacjami szkolnymi, a rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych.

czytaj więcej »

25.01.2008

Złote i diamentowe gody

W dniu 24 stycznia 2008r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Chociwlu odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie” Złote Gody świętowało 4 pary małżeńskie, które zawarły związek małżeński w II półroczu 1957r. Z tej okazji Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

czytaj więcej »

18.01.2008

Uroczyste otwarcie posterunku pogotowia ratunkowego

 W dniu 17stycznia odbyło się uroczyste otwarcie posterunku pogotowia ratunkowego w Chociwlu i poświęcenie karetki pogotowia, którego dokonał ks. Krzysztof Musiałek - proboszcz parafii Chociwel. W uroczystości uczestniczyli między innymi: Burmistrz Chociwla Ewa Ludwińska, Starosta Stargardzki Waldemar Gil, zastępca...

czytaj więcej »

08.01.2008

Gwiazdkowa niespodzianka

Koło TWK w Chociwlu po raz siódmy otrzymało 180 paczek „Gwiazdkowa Niespodzianka” dla dzieci z rodzin niezamożnych. Koło to jest bowiem lokalnym dystrybutorem akcji, która jest częścią światowego przedsięwzięcia pod nazwą Operation Christmas Child prowadzonego przez międzynarodową organizację Samaritan's Purse. Paczki dla tej organizacji robią chrześcijanie z całego świata.

czytaj więcej »

20.12.2007

AKCJA „WNYK”

Dnia 19 grudnia 2007 r. członkowie Szkolnego Koła LOP tradycyjnie włączyli się w coroczną akcję zbierania wnyków. Organizatorem przedsięwzięcia był Pan Artur Nizio łowczy z Koła Łowieckiego „Ryś” ze Stargardu Szczecińskiego oraz Szkolne Koło LOP Zespołu Szkół w Kamiennym Moście.

czytaj więcej »

20.12.2007

Wigilijny opłatek w Chociwlu

20 grudnia na zaproszenie Burmistrza Chociwla Ewy Ludwińskiej na tradycyjnym opłatku spotkali się emeryci, renciści i osoby samotne. Spotkanie rozpoczęło się od jasełek zaprezentowanych przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu.

czytaj więcej »

20.12.2007

Integracyjne Jasełka w Chociwlu

Tradycyjnie już co roku w okresie przedświątecznym członkowie Terenowego Koła Towarzystwa Walki z Kalectwem w Chociwlu spotykają się na integracyjnych jasełkach. W tym roku odbyły się one 18 grudnia w gościnnych progach hali widowiskowo-sportowej.

czytaj więcej »

17.12.2007

Spotkanie wigilijne strażaków

15 grudnia w Kamiennym Moście spotkali się strażacy z OSP Chociwel z zaprzyjaźnioną jednostką z Wackerow. Okazją do spotkania były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. W spotkaniu tym uczestniczyli także Burmistrz Wackerow Manfred Hering oraz Burmistrz Chociwla Ewa Ludwińska .Wspólny wieczór wigilijny był  okazją do zacieśniania osobistych przyjaźni, a także do podsumowania dotychczasowej współpracy i omówienia planów na przyszłość.

czytaj więcej »

17.12.2007

Wieczór z poezją

14 grudnia emeryci i renciści z Chociwla i Stargardu spotkali się w hali widowiskowo- sportowej w Chociwlu. Wspólny wieczór przy świecach i kawie poświęcony był poezji. Organizatorem imprezy był Zarząd Związku Emerytów i Rencistów w Chociwlu.

czytaj więcej »

11.12.2007

Mikołajki w Kamiennym Moście

6 grudnia Święty Mikołaj wraz ze świtą dwóch elfów zawitał do Kamiennego Mostu – wsi, która słynie z grzecznych dzieci i pomysłowej młodzieży.

czytaj więcej »

11.12.2007

I Turniej Kibiców w Chociwlu

W przyjacielskiej atmosferze odbył się I Turniej Kibiców rozgrywany w hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu. Uczestniczyły w nim zespoły piłkarskie kibiców Masovi Maszewo, Światowida Łobez, Sarmaty Dobra, Ligowiec Szczecin, Zorzy Dobrzany i Piasta Chociwel. Zwycięską drużyną okazała się Masovia Maszewo. Zwycięzcy otrzymali puchary, a całość imprezy zakończyła się przy wspólnym ognisku.

czytaj więcej »

03.12.2007

Festiwal Młodych Talentów

21 młodych osób rywalizowało na V Festiwalu Młodych Talentów, który odbył się 2 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu. Kapituła Honorowa nagrodziła następujące osoby:  Magdalena Hruzik i Wojciech Lisowski (stypendium - kategoria sport), Paulina Dąbrowska i Justyna Kusz (stypendium-kategoria muzyka), Aleksandra Józefiak (stypendium-kategoria plastyka). Wyróżnienia otrzymali: Daniel Borysiesiewicz i Barbara Pelechowicz (plastyka) oraz Bartosz Kawa i Radosław Dziakowicz (muzyka).

 

czytaj więcej »

26.11.2007

BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW

 z zakresu wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym, w tym podstawy obsługi komputera w województwie zachodniopomorskim.

czytaj więcej »

20.11.2007

TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO

Dnia 25.11.2007 roku w Hali Widowiskowo-sportowej odbył się II Turniej Tańca Towarzyskiego i synchronicznego. Turniej tańca został podzielony na dwa bloki, w pierwszym wystąpiły duety, a w drugim pary. Uczestniczyły szkoły tańca z wielu miast województwa zachodni-pomorskiego m.i szkoła tańca Iskra Łobez, Iskra Świdwin, D.K Dance, Aplauz, S55. W kategorii tanecznych i wiekowych takich jak Adept, Beniamin, Champion, Dominat, Expert i Fenomen. W komisji sędziowskiej zasiadła znana nam z "Tańca z Gwiazdami" Kamila Drezno. Turniej uświetniły  występy zespołu muzycznego z Łobza "Sprint Band".

czytaj więcej »